Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Firmy v Rakúsku bez ohľadu na ich veľkosť môžu žiadať kompenzácie až do výšky 75 percent

 Webnoviny  25. máj 2020  71
Firmy v Rakúsku bez ohľadu na ich veľkosť môžu žiadať kompenzácie až do výšky 75 percent

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky plán náhrady fixných nákladov firiem zasiahnutých koronavírusom je v súlade s právom Európskej únie. Ako informuje v pondelok tlačová agentúra APA, program počas víkendu odsúhlasila Európska komisia. Rozhodnutiu podľa ministerstva financií predchádzali dva týždne intenzívnych rokovaní s Bruselom.

Viac o téme: Koronavírus


„Naše firmy potrebujú peniaze a potrebujú ich hneď. Po schválení komisiou môžme dodržať časový plán a prvé príspevky vyplatiť v najbližších desiatich dňoch,“ uviedol vo vyhlásení minister financií Gernot Blümel.

Rakúsko sa podľa informácií agentúry APA stalo v rámci EÚ druhou krajinou po Dánsku, ktorá firmám priamo nahrádza ich fixné náklady. Program umožňuje podnikom bez ohľadu na ich veľkosť žiadať kompenzácie až do výšky 75 % ich fixných nákladov počas troch mesiacov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Medzi fixné náklady patria nájmy, splátky úverov a leasingov, ale aj kompenzácie za tovary, ktoré v dôsledku koronavírusovej krízy stratili viac ako 50 % svojej hodnoty.Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Firmy v Rakúsku bez ohľadu na ich veľkosť môžu žiadať kompenzácie až do výšky 75 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.