Štvrtok, 5. december 2019
Jasno  -1 °C
Mimoriadne správy

Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí

 Webnoviny  Pondelok, 10:13  10
Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí

2.12.2019 (Webnoviny.sk) - Filipínske úrady vydali pre ostrov Luzon, na ktorom leží hlavné mesto Manila, varovanie pred silným tajfúnom, ktorý by mal zasiahnuť krajinu v noci z pondelka na utorok. Miestne samosprávy vyzvali na evakuáciu tisícky ľudí v nechránených oblastiach, ako sú napríklad obce na pobreží. Najhoršie predpovede sú pre juhovýchodné provincie najľudnatejšieho filipínskeho ostrova.

Meteorológovia informovali, že popoludní tajfún Kammuri, nazývaný aj Tisoy, sprevádzal vietor s rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu pri jeho oku, s nárazmi až do 185 kilometrov za hodinu.

Filipínska správa atmosférických, geofyzikálnych a astronomických služieb varovala, že by živel mohol v rizikových oblastiach spôsobiť možné škody na domoch, záplavy a zosuvy pôdy. V manilskej metropolitnej oblasti by podľa predpovedí mohlo do stredy výdatne pršať.

Niektoré akcie v rámci športového podujatia Hry Juhovýchodnej Ázie, ktoré v týchto dňoch hostia Filipíny, z bezpečnostných dôvodov odložili alebo presunuli na iný termín.

Viac k témam: evakuácia, tajfún
Zdroj: Webnoviny.sk - Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.