Pondelok, 1. jún 2020
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí

 Webnoviny   2. december 2019  65
Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí

2.12.2019 (Webnoviny.sk) - Filipínske úrady vydali pre ostrov Luzon, na ktorom leží hlavné mesto Manila, varovanie pred silným tajfúnom, ktorý by mal zasiahnuť krajinu v noci z pondelka na utorok. Miestne samosprávy vyzvali na evakuáciu tisícky ľudí v nechránených oblastiach, ako sú napríklad obce na pobreží. Najhoršie predpovede sú pre juhovýchodné provincie najľudnatejšieho filipínskeho ostrova.

Meteorológovia informovali, že popoludní tajfún Kammuri, nazývaný aj Tisoy, sprevádzal vietor s rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu pri jeho oku, s nárazmi až do 185 kilometrov za hodinu.

Filipínska správa atmosférických, geofyzikálnych a astronomických služieb varovala, že by živel mohol v rizikových oblastiach spôsobiť možné škody na domoch, záplavy a zosuvy pôdy. V manilskej metropolitnej oblasti by podľa predpovedí mohlo do stredy výdatne pršať.

Niektoré akcie v rámci športového podujatia Hry Juhovýchodnej Ázie, ktoré v týchto dňoch hostia Filipíny, z bezpečnostných dôvodov odložili alebo presunuli na iný termín.

Viac k témam: evakuácia, tajfún
Zdroj: Webnoviny.sk - Filipíny ohrozuje silný tajfún Kammuri, úrady vyzvali na evakuáciu tisícok ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.