Piatok, 10. júl 2020
Jasno  17 °C
Mimoriadne správy

Filipíny bičuje tajfún Phanfone, sprevádzajú ho silné dažde a ničivý vietor (video)

 Webnoviny  24. december 2019  65
Filipíny bičuje tajfún Phanfone, sprevádzajú ho silné dažde a ničivý vietor (video)

24.12.2019 (Webnoviny.sk) - Len tri týždne po tom, čo Filipíny pustošil smrtiaci tajfún Kammuri, ktorý si vyžiadal 17 obetí, čelí krajina ďalšiemu prírodnému živlu.

Tajfún Phanfone udrel na pevninu v utorok, pričom zasiahol mesto Salcedo v provincii Východný Samar, informovali meteorológovia. Tajfún sprevádza vietor s rýchlosťou v nárazoch do 150 kilometrov za hodinu.

Tajfún priniesol do provincie ležiacej približne 600 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Manila silné dažde a "ničivý vietor".

Informácie o možných škodách a obetiach nie sú zatiaľ známe. Phanfone je podľa meteorológov 21. tropickou cyklónou, ktorá tento rok zasiahla Filipíny.Viac k témam: tajfún, tajfún Phanfone
Zdroj: Webnoviny.sk - Filipíny bičuje tajfún Phanfone, sprevádzajú ho silné dažde a ničivý vietor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.