Sobota, 26. september 2020
Slabý dážď  5,1 °C
Mimoriadne správy

Fiktívnu krajinu Wakanda odstránili zo zoznamu obchodných partnerov USA, išlo vraj len o test

 Webnoviny  19. december 2019  64
Fiktívnu krajinu Wakanda odstránili zo zoznamu obchodných partnerov USA, išlo vraj len o test

19.12.2019 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo poľnohospodárstva po upozornení zo strany viacerých médií odstránilo spomedzi zahraničných obchodných partnerov USA v oblasti poľnohospodárstva Wakandu, fiktívnu krajinu z filmu Čierny panter (2018). Tá sa niekoľko týždňov nachádzala v ponuke krajín, s ktorými americkí podnikatelia môžu nadviazať obchodnú spoluprácu.

Po zaškrtnutí políčka "vyvážam výrobky z USA" alebo "dovážam výrobky do USA" sa záujemcom zobrazili aj aktuálne colné tarify pre obchodovanie s ňou.

Ministerstvo poľnohospodárstva okrem iného na svojej stránke uvádzalo, že medzi najcennejšie vývozné artikle z Wakandy patria najmä hospodárske zvieratá, zemiaky a gaštany.

Ministerstvo vysvetľuje, že fiktívnu krajinu zaradili medzi štáty uvedené v ponuke technici v rámci testovania systému, a následne ju odtiaľ zrejme zabudli odstrániť.

Viac k témam: krajina Wakanda
Zdroj: Webnoviny.sk - Fiktívnu krajinu Wakanda odstránili zo zoznamu obchodných partnerov USA, išlo vraj len o test © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.