Piatok, 21. január 2022
Zamračené  -4,3 °C
Mimoriadne správy

Federálny súd USA vyhovel prevádzkovateľovi výletných lodí a stopol zákon Floridy o zákaze COVID pasov

 Webnoviny   9. august 2021  164
Federálny súd USA vyhovel prevádzkovateľovi výletných lodí a stopol zákon Floridy o zákaze COVID pasov

9.8.2021 (Webnoviny.sk) - Federálny súd v USA v nedeľu večer vyhovel žiadosti spoločnosti Norwegian Cruise Line a predbežným opatrením pozastavil účinnosť zákona štátu Florida, ktorý zakazuje verejnému a súkromnému sektoru podmieňovať prístup k službám preukázaním sa dokladom o zaočkovaní sa proti koronavírusu.

Päťtisíc dolárov za zákazníka


Zákon o zákaze takzvaných „vakcinačných pasov“ podpísal v máji floridský guvernér Ron DeSantis.

Porušenie zákona sa trestá pokutou päťtisíc dolárov za každého zákazníka, ktorého poskytovatelia služieb vyzvú na predloženie certifikátu.

Certifikát budú musieť mať


Podľa súdu legislatívna norma nemá dostatočný právny ani vecný základ, kým spoločnosť podnikajúca v oblasti výletných plavieb preukázala, že bez povinnosti preukázať sa dokladom o vakcinácii hrozí poškodenie verejného zdravia.

Prevádzkovateľ výletných lodí Norwegian Cruise Line zažaloval štát Florida na federálnom súde minulý mesiac. Spoločnosť chce obnoviť plavby z Floridy k 15. augustu s tým, že od všetkých pasažierov bude vyžadovať vakcinačný certifikát.

Viac k témam: COVID pas, Koronavírus, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Federálny súd USA vyhovel prevádzkovateľovi výletných lodí a stopol zákon Floridy o zákaze COVID pasov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.