Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
Fanúšička vyradila z prevádzky Merkelovej lietadlo, nezatiahla ručnú brzdu
Webnoviny 14. máj 2019 644
BERLÍN 14. mája (WebNoviny.sk) - Fanynka nemeckej kancelárky Angely Merkelovej uzemnila v Dortmunde jej vládne lietadlo, keď nadšene vyskočila z letiskovej dodávky, aby si stroj s nápisom Bundesrepublik Deutschland odfotila. Zabudla však zatiahnuť ručnú brzdu a jej vozidlo následne vrazilo priamo do nosa lietadla.
Portál Spiegel Online zverejnil fotografiu z kurióznej zrážky červenej dodávky s vládnym špeciálom a dodal, že vodička je zamestnankyňou letiska. Nemecké vzdušné sily následne potvrdili, že kancelárka sa pre poškodené lietadlo vrátila do Berlína vrtuľníkom.
Nehoda je poslednou zo série problémov, ktoré v poslednej dobe postihli starnúcu nemeckú vládnu flotilu a zapríčinili tak meškania Merkelovej, ako aj ďalších štátnych predstaviteľov.
Viac k témam: lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk - Fanúšička vyradila z prevádzky Merkelovej lietadlo, nezatiahla ručnú brzdu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO