Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže

 Webnoviny   3. máj 2022  150
Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britská armáda začala vyšetrovanie incidentu, pri ktorom údajne narušiteľ strávil noc v kasárňach pri hrade Windsor spolu s kráľovskou strážou. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ďalšie britské médiá.

Noviny The Sun uviedli, že políciu upozornili na hlásenia o samozvancovi vo Viktóriiných kasárňach vo Windsore minulú stredu ráno.

Armáda to berie vážne


Podľa Talk TV muž prišiel k vojakom predstierajúc, že je kňaz. Televízia uviedla, že údajne strávil noc jedením a pitím s vyššími dôstojníkmi, pričom tvrdil, že bol priateľom duchovného práporu.

„Armáda berie toto narušenie bezpečnosti mimoriadne vážne a bude prednostne dôkladne vyšetrené,“ uviedla armáda s tým, že vzhľadom na trvanie vyšetrovania to nemôže ďalej komentovať.

Polícia muža odviedla


Regionálna polícia uviedla, že muža z kasární po privolaní odviedli a neboli nutné ďalšie kroky.

Kasárne sú blízko hradu, kde žije britská kráľovná Alžbeta II. V čase incidentu bola panovníčka vo svojom norfolskom sídle Sandringham.

Viac k témam: Viktóriine kasárne, Windsor
Zdroj: Webnoviny.sk - Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.