Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  0,5 °C
Mimoriadne správy

Extrémista plánoval vraždu britskej premiérky Theresy Mayovej

 Webnoviny  18. júl 2018  121
Extrémista plánoval vraždu britskej premiérky Theresy Mayovej

Dvadsaťročného mladíka z oblasti Birminghamu zatkli v novembri po tom, čo si vyzdvihol batoh, v ktorom boli podľa neho výbušniny.

LONDÝN 18. júla (WebNoviny.sk) — Extrémista hlásiaci sa k teroristickej organizácii Islamský štát plánoval vraždu britskej premiérky Theresy Mayovej.

Súd v Londýne ho v stredu uznal vinným a uviedol, že Naa'imur Zakariyah Rahman chcel umiestniť bombu pri vstupe do sídla premiérky na Downing Street, zabiť strážcov a potom Mayovú napadnúť s nožom alebo pištoľou.

Odporúčame:
Prezident Trump povedal premiérke Mayovej, aby zažalovala Európsku úniu a dal jej ďalšie rady

Dvadsaťročného mladíka z oblasti Birminghamu zatkli v novembri po tom, čo si vyzdvihol batoh, v ktorom boli podľa neho výbušniny. Myslel si, že ich dostal od prívržencov Islamského štátu, bola to však polícia v utajení, s kým komunikoval. Podľa prokurátorov plánoval počas útoku zomrieť aj sám. Výšku trestu zatiaľ súd nestanovil.

Viac k témam: terorizmus, Theresa Mayová
Zdroj: Webnoviny.sk - Extrémista plánoval vraždu britskej premiérky Theresy Mayovej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.