Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Exprezident Gruzínska Saakašvili vo väzení skolaboval, už sedem týždňov drží hladovku

 Webnoviny  18. november 2021  62
Exprezident Gruzínska Saakašvili vo väzení skolaboval, už sedem týždňov drží hladovku

18.11.2021 (Webnoviny.sk) - Väznený bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili, ktorý už sedem týždňov drží hladovku, vo štvrtok spadol a stratil vedomie. Informoval o tom jeho právny zástupca.

Beka Basilaja bol podľa vlastných slov vo väzení navštíviť Saakašviliho, keď skolaboval. Z návštevnej miestnosti exprezidenta odniesli na nosidlách a jeho stav je stabilizovaný.

Potrebuje adekvátnu starostlivosť


Zdravotnícky panel, ktorý zostavil úrad verejného obhajcu, však vo štvrtok informoval, že Saakašviliho zdravotný stav sa zhoršuje a mali by ho premiestniť z väzenskej nemocnice na verejnú kliniku, kde by mu poskytli adekvátnu starostlivosť.

Saakašvili podľa odborníkov trpí neurologickými a obličkovými problémami.

Saakašvili, ktorý bol prezidentom v období 2004 - 2013, v roku 2013 odišiel do exilu na Ukrajinu a získal tam občianstvo.

Odsúdili ho v neprítomnosti


V Gruzínsku čelí až šesťročnému väzeniu, keďže ho tam v neprítomnosti odsúdili za zneužívanie moci. On odsúdenie odmieta ako politicky motivované.

Zatkli ho 1. októbra, keď sa po niekoľkých rokoch vrátil do Gruzínska, aby povzbudil opozíciu pred komunálnymi voľbami v krajine.

Viac k témam: Hladovka, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Exprezident Gruzínska Saakašvili vo väzení skolaboval, už sedem týždňov drží hladovku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.