Utorok, 26. január 2021
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Exguvernéra mexického štátu Jalisco zastrelili v reštaurácii, nič mu nebola platná ani ochranka

 Webnoviny  18. december 2020  56
Exguvernéra mexického štátu Jalisco zastrelili v reštaurácii, nič mu nebola platná ani ochranka

18.12.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý guvernér problémového mexického štátu Jalisco Aristóteles Sandoval bol v piatok skoro ráno zastrelený v reštaurácii v tichomorskom letovisku Puerto Vallarta.

Štátny prokurátor Gerardo Octavio Solis uviedol, že 46-ročného Sandovala zabili v nočných hodinách okolo 1:40 miestneho času.

Domov obávaného kartelu


Tento štát je domovom kartelu Jalisco New Generation, ktorý patrí k najnásilnejším a najvplyvnejším v Mexiku. Útok na Sandovala mohol mať na svedomí práve jeden z gangov.

Vrah počkal, kým Sandoval vstal od stola, za ktorým sedel s ďalšími tromi ľuďmi, a potom naňho niekoľkokrát zozadu vystrelil.

Solis uviedol, že hoci na Sandovala strieľala iba jedna osoba, mohlo ju sprevádzať sedem až deväť komplicov, ktorí čakali vonku.

Miesto činu hneď upratali


Podľa prokurátora zaisťovanie možných dôkazov skomplikovali zamestnanci reštaurácie, ktorí okamžite upratali miesto činu.

Sandoval využíval až 15 policajných strážcov a tiež nepriestrelné vozidlá. V čase útoku mu nepomohlo ani to, že dvaja z jeho ochrankárov strážili priestor reštaurácie.

Viac k témam: drogové kartely, drogový kartel Jalisco, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Exguvernéra mexického štátu Jalisco zastrelili v reštaurácii, nič mu nebola platná ani ochranka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.