Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
3.6.2021 (Webnoviny.sk) - Súdny dvor Európskej únie (ECJ) vo štvrtok zamietol sťažnosť Maďarska proti Európskemu parlamentu (EP), ktorý v roku 2018 vyzval na začatie právneho konania proti tejto krajine.
Europoslanci v tom čase vyjadrili obavy zo zmien ústavy a volebných pravidiel, obmedzovania nezávislosti súdnictva, korupcie a konfliktu záujmov. Príslušnú rezolúciu europarlament schválil väčšinou 448 hlasov, 197 zákonodarcov bolo proti a 48 sa zdržalo.
Maďarsko argumentovalo, že v prípade započítania absentujúcich hlasov by návrh na začatie konania nezískal potrebnú dvojtretinovú väčšinu. Súd však konštatoval, že parlament mal právo nezapočítať hlasy absentujúcich poslancov. Výzva na konanie proti Maďarsku pre porušenie unijných hodnôt bola prvou svojho druhu v histórii Európskeho parlamentu.
Viac k témam: súd, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky súdny dvor zamietol sťažnosť Maďarska proti europarlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch