Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Európsky parlament bude rokovať o brexitovej dohode, nebudú chýbať rozlúčkové prejavy a hudba
Webnoviny 29. január 2020 590
29.1.2020 (Webnoviny.sk) - Európsky parlament bude v stredu na historickom hlasovaní schvaľovať podmienky odchodu Veľkej Británie z Európskej únie. Europoslanci budú najprv o brexitovej dohode diskutovať a následne ju schvaľovať. Očakáva sa, že dohodu jednoznačne podporia. Na historickom zasadnutí nebudú chýbať rozlúčkové prejavy či dokonca hudba.
Je to finálna fáza ratifikačného procesu predtým, než Spojené kráľovstvo 31. januára o polnoci opustí Európsku úniu. Súhlas zo strany Európskeho parlamentu odstráni poslednú prekážku, ktorá ešte stála brexitu v ceste.
Stredajšie zasadnutie je však do veľkej miery len symbolické, keďže dohodu už minulý týždeň odobrili kľúčové parlamentné výbory. Pôjde skôr o príležitosť pre stúpencov či odporcov brexitu, aby oplakávali alebo oslavovali ukončenie členstva Británie v únii po 47 rokoch.
Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky parlament bude rokovať o brexitovej dohode, nebudú chýbať rozlúčkové prejavy a hudba © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja