Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu

 Webnoviny  19. máj 2020  87
Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu

19.5.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a vyzýva všetky krajiny, aby ju podporili tiež. Výzva nasleduje po tom, čo americký prezident Donald Trump pohrozil, že organizácii zastaví financovanie.

Hovorkyňa Európskej komisie (EK) Virginie Battu-Henriksson v utorok uviedla, že globálna spolupráca je "jediná efektívna a uskutočniteľná možnosť" pre výhru v boji s pandémiou koronavírusu.

"Toto je čas na solidaritu. Nie je čas na ukazovanie prstom alebo podkopávanie mnohostrannej spolupráce," vyhlásila Battu-Henriksson.

Viac o téme: Koronavírus


Trump v liste generálnemu tajomníkovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi napísal, že "opakované prešľapy" agentúry v jej reakcii na pandémiu sa ukázali ako "veľmi nákladné pre svet".

Americký prezident pohrozil, že Spojené štáty zastavia jej financovanie, pokiaľ sa v nasledujúcich 30 dňoch nezaviaže k "podstatnému zlepšeniu".

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.