Štvrtok, 16. júl 2020
Slabý dážď  13,5 °C
Mimoriadne správy

Európska únia vyhlási zákaz vstupu na svoje územie, očakávajú sa vážne dôsledky na hospodárstvo

 Webnoviny  17. marec 2020  39
Európska únia vyhlási zákaz vstupu na svoje územie, očakávajú sa vážne dôsledky na hospodárstvo

17.3.2020 (Webnoviny.sk) - Lídri Európskej únie sa v utorok večer dohodli prostredníctvom telekonferencie na vyhlásení zatiaľ 30-dňového zákazu vstupu na územie členských krajín EÚ, Nórska, Švajčiarska, Islandu a Veľkej Británie, z ktorého budú existovať výnimky iba "vo veľmi, veľmi obmedzenom rozsahu".

V utorok neskoro večer o tom informovala nemecká kancelárka Angela Merkelová. Nemecko podľa kancelárky tento zákaz začína s okamžitou platnosťou aplikovať.

Viac o téme: Koronavírus


Lídri členských krajín EÚ sa okrem toho podľa Merkelovej dohodli na potrebe zaistiť možnosť dopravy v pohraničných pásmach pre ľudí, ktorí dochádzajú do práce do susednej krajiny, a tiež na potrebe ponechať otvorené hranice pre dopravu tovaru.

Merkelová zdôraznila, že už teraz je isté, že situácia okolo epidémie koronavírusu bude mať "veľmi, veľmi vážne dôsledky" na hospodárstvo európskych krajín.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia vyhlási zákaz vstupu na svoje územie, očakávajú sa vážne dôsledky na hospodárstvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.