Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Európska únia reaguje na zatknutie Prataseviča, bieloruské lietadlá dostali zákaz preletu

 Webnoviny   4. jún 2021  114
Európska únia reaguje na zatknutie Prataseviča, bieloruské lietadlá dostali zákaz preletu

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Lietadlá bieloruských aerolínií nesmú lietať cez vzdušný priestor Európskej únie a pristávať na jej letiskách. Oznámila to v piatok Európska komisia. Členské štáty bloku vyzvala, aby všetkým lietadlám, ktoré prevádzkujú bieloruské aerolinky, odmietli právo na pristátie a prelet nad svojim územím.

EÚ reaguje na incident z 23. mája. Bieloruskí letoví kontrolóri vtedy prikázali stroju spoločnosti Ryanair na linke z Grécka do Litvy, aby pristál v Minsku pre bombovú hrozbu. Výbušnina sa nenašla, ale v Bielorusku zatkli pasažiera firmy Ryanair, exilového žurnalistu Ramana Prataseviča.

Lídri EÚ incident odsúdili ako únos a pirátstvo a reagovali zákazom vstupu bieloruských lietadiel do vzdušného priestoru únie.

Viac k témam: zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia reaguje na zatknutie Prataseviča, bieloruské lietadlá dostali zákaz preletu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.