Nedeľa, 26. máj 2019
Zamračené  13,4 °C
Mimoriadne správy

Európska únia má v pláne narobiť Veľkej Británii toľko zla, koľko sa len dá, hovorí Le Penová

 Webnoviny  16. november 2018  89
Európska únia má v pláne narobiť Veľkej Británii toľko zla, koľko sa len dá, hovorí Le Penová

PARÍŽ 16. novembra (WebNoviny.sk) - Podľa francúzskej krajne pravicovej političky Marine Le Penovej za to, že Veľká Británia vystupuje z Európskej únie, môže samotná EÚ a jej údajné nadmerné miešanie sa do záležitostí jej jednotlivých členských krajín.

"Ak by EÚ nebola tým, čím je dnes, tak Spojené kráľovstvo by stále bolo členom zoskupenia, ktoré rešpektuje národy, ktoré rešpektuje ľudí a ktoré nenanucuje migračnú politiku a dohody, ktoré majú veľmi vážne dôsledky na náš priemysel a poľnohospodárstvo," vyhlásila Le Penová v piatok v bulharskej Sofii.

Európska únia chce podľa tejto francúzskej političky potrestať Veľkú Britániu za to, že ju opúšťa, a síce tým, že jej údajne nanucuje "podmienky, ktoré sú neakceptovateľné pre veľkú väčšinu ľudí v Spojenom kráľovstve aj pre poslancov britského parlamentu".

"Zámer je narobiť Veľkej Británii toľko zla, koľko sa len dá, aby už žiadna ďalšia krajina nepovstala proti EÚ a neprotestovala proti EÚ," dodala Le Penová.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Marine Le Penová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia má v pláne narobiť Veľkej Británii toľko zla, koľko sa len dá, hovorí Le Penová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.