Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  20,8 °C
Mimoriadne správy

Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová

 Webnoviny  10. jún 2024  92  
Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová

10.6.2024 (SITA.sk) - Predsedníčka Európskej komisie a hlavná kandidátka Európskej ľudovej strany (EĽS) Ursula von der Leyenová vyhlásila, že jej skupina bude chrániť pred extrémami v Bruseli.

Po zverejnení volebnej prognózy, ktorá naznačila, že konzervatívna EĽS zostane najväčšou frakciou v Európskom parlamente politička uviedla, že skupina vytvorí „Európu, ktorá prináša výsledky, silnú Európu“. Informuje o tom spravodajský portál CNN. „Spolu s ďalšími postavíme baštu proti extrémom zľava aj sprava. Zastavíme ich, to je isté,“ povedala. Ako tiež skonštatovala, bez EĽS nemôže vzniknúť žiadna väčšina. Ľudovci podľa prognózy získajú viac ako 180 kresiel.

Ak by sa volebné predikcie potvrdili, znamenalo by to, že by EĽS v porovnaní s predošlými voľbami veľmi nestratila, napriek tomu, že zjavne výrazne posilnila krajná pravica.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024


>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na SlovenskuZobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu na Slovensku 2024 (fotografie)

Viac k témam: Predsedníčka Európskej komisie (EK), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.