Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Európska komisia prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom, krajina dostane vyše 20 miliárd eur

 Webnoviny  22. december 2022  29
Európska komisia prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom, krajina dostane vyše 20 miliárd eur

22.12.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia vo štvrtok prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom.

Ako referuje web Komisie, dohoda obsahuje podrobný plán na zlepšenie administratívnej kapacity Maďarska a riešenie problémov, ako je transparentnosť a hospodárska súťaž vo verejnom obstarávaní; prevencia, odhaľovanie a náprava korupcie; podvody a konflikt záujmov; a budovanie kapacít príjemcov finančných prostriedkov z politiky súdržnosti a partnerov.

Spoločné priority Únie


Tento plán úzko súvisí s plánom obnovy a odolnosti a procesom podmienenosti právneho štátu.

Dohoda v celkovej hodnote takmer 22 miliárd eur na obdobie rokov 2021 - 2027 pomôže krajine realizovať spoločné priority EÚ, ako sú vyvážený územný rozvoj a spravodlivá klíma a digitálna transformácia, pričom podporí inovatívne a inkluzívne sociálne trhové hospodárstvo.

Investície pomôžu premeniť Maďarsko


Dohoda o partnerstve je strategický dokument, ktorý vytvára základ pre investície z viacerých fondov EÚ. Táto dohoda s Maďarskom je poslednou z dohôd o partnerstve s 27 členskými štátmi, ktoré prijala Komisia.

„Kohézne investície pomôžu premeniť Maďarsko na spravodlivejšie, ekologickejšie, inteligentnejšie a územne vyváženejšie hospodárstvo a spoločnosť. Tieto investície však môžu byť účinné len vtedy, ak ich sprevádza vhodné inštitucionálne a právne prostredie a ak sa realizujú v súlade s pravidlami a hodnotami EÚ,“ povedala eurokomisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreira.

Viac k témam: Eurokomisárka, Európska únia, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom, krajina dostane vyše 20 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.