Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  7,5 °C
Mimoriadne správy

EÚ zákaz cestovania do USA kritizuje, koronavírus je celosvetovou krízou a Trump sa mal poradiť

 Webnoviny  12. marec 2020  32
EÚ zákaz cestovania do USA kritizuje, koronavírus je celosvetovou krízou a Trump sa mal poradiť

12.3.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia vo štvrtok skritizovala "jednostranné" rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa zakázať cestovanie z Európy do Spojených štátov pre šírenie koronavírusu, pričom poukázala na to, že ochorenie nerešpektuje hranice.

Viac o téme: Koronavírus


Trump oznámil, že na 30 dní obmedzí cestovanie z Európy. Obmedzenie sa bude vzťahovať na väčšinu cudzincov, ktorí sa pohybovali v schengenskom priestore 14 dní pred plánovaným návratom do USA. Výnimku budú tvoriť osoby s trvalým pobytom v USA alebo ich blízki príbuzní.

Európska únia nesúhlasí so skutočnosťou, že rozhodnutie zaviesť zákaz cestovania prijali USA jednostranne a bez konzultácie,” uviedli predseda Európskej rady Charles Michel a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v spoločnom stanovisku. “Koronavírus je celosvetovou krízou, nie je obmedzený na žiadny kontinent a vyžaduje si skôr spoluprácu než jednostranné kroky,” zdôraznili.

Zákaz začne platiť v piatok o polnoci tamojšieho času a nebude sa týkať občanov Veľkej Británie, Írska či Američanov, ktorí sa chcú vrátiť domov. Po príchode do USA však budú monitorovať ich zdravotný stav.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - EÚ zákaz cestovania do USA kritizuje, koronavírus je celosvetovou krízou a Trump sa mal poradiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.