Sobota, 23. október 2021
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

EÚ odporúča členským štátom, aby uvoľnili cestovné obmedzenia pre ďalších šesť krajín

 Webnoviny  16. jún 2021  116
EÚ odporúča členským štátom, aby uvoľnili cestovné obmedzenia pre ďalších šesť krajín

16.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) odporúča členským štátom uvoľniť cestovné obmedzenia pre ďalších šesť krajín. Zástupcovia členských štátov únie sa v stredu dohodli, že do zoznamu krajín, pre ktoré by sa mali zrušiť obmedzenia nepodstatného cestovania, pribudnú Spojené štáty americké, Severné Macedónsko, Albánsko, Srbsko, Libanon a Taiwan. Stáli zástupcovia európskej dvadsaťsedmičky sa počas stretnutia v Bruseli tiež rozhodli zrušiť doložku o reciprocite pre osobitné administratívne oblasti Číny Macao a Hongkong.

Viac o téme: Koronavírus


Odporúčanie je nezáväzné a vlády členských štátov majú právomoc žiadať od cestujúcich výsledky testov či záznamy o očkovaní, ako aj stanoviť ďalšie podmienky vstupu na ich územie.

Očakáva sa, že zmienené odporúčania sformalizujú v piatok.

Európska rada aktualizuje spomenutý zoznam na základe epidemických dát. Prehodnocuje ho každé dva týždne.

Viac k témam: cestovanie, cestovné obmedzenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - EÚ odporúča členským štátom, aby uvoľnili cestovné obmedzenia pre ďalších šesť krajín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.