Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  23 °C
Mimoriadne správy

Erdoğan nevníma Hamas ako teroristickú skupinu, viac než tisíc jeho členov sa lieči v tureckých nemocniciach

 Webnoviny  13. máj 2024  87  
Erdoğan nevníma Hamas ako teroristickú skupinu, viac než tisíc jeho členov sa lieči v tureckých nemocniciach

13.5.2024 (SITA.sk) - V Turecku sa podľa jeho prezidenta v súčasnosti v nemocniciach lieči viac ako tisíc členov militantného hnutia Hamas.

Recep Tayyip Erdoğan to vyhlásil počas tlačovej konferencie v Ankare, keď reagoval na slová gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa. Ten označil Hamas, proti ktorému Izrael vedie v Pásme Gazy vojnu, za teroristickú organizáciu.

Teroristi alebo odbojári


„Nevnímam Hamas ako teroristickú skupinu,“ povedal Erdoğan. Podľa neho je to „skupina ľudí, ktorí sa snažia ochrániť svoju vlastnú zem“. Erdoğan tiež zopakoval svoje tvrdenie, že Hamas je „odbojová organizácia“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktGrécko, tak ako väčšina západných štátov, považuje Hamas za teroristickú organizáciu.

Atény a Ankara riešia svoje spory


Erdoğan a Mitsotakis, ktorých krajiny sú členmi NATO, sa stretli už po štvrtý raz za uplynulý rok v snahe odložiť dlhoročné spory a posilniť normalizáciu vzťahov.

Atény a Ankara sa sústreďujú na oblasti, v ktorých môžu nájsť konsenzus. Na ich takzvanej pozitívnej agende sú obchod, energie, vzdelávanie a kultúra.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Erdoğan nevníma Hamas ako teroristickú skupinu, viac než tisíc jeho členov sa lieči v tureckých nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.