Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Egypt je pre Slovensko a V4 významným partnerom v boji proti terorizmu, uviedol Klus

 Webnoviny  11. október 2021  98
Egypt je pre Slovensko a V4 významným partnerom v boji proti terorizmu, uviedol Klus

11.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pre Slovensko a krajiny V4 je Egypt významným partnerom v boji proti terorizmu aj pri riešení výziev spojených s migráciou.

Vyhlásil to štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS), ktorý v pondelok v Budapešti zastupoval Slovensko na zasadnutí ministrov zahraničných vecí štátov Vyšehradskej skupiny (V4) s Egyptom. Agentúru SITA o tom informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie.

Významný spojenec Slovenska


„Egypt má veľký vplyv na riešenie mnohých politických a bezpečnostných výziev, ktorým čelí región Blízkeho východu a severnej Afriky, napríklad v oblasti boja proti terorizmu či riešenia nelegálnej migrácie. Pre štáty Vyšehradskej skupiny (V4) vrátane Slovenska je preto vláda v Káhire významným spojencom, s ktorým chceme pokračovať v obojstranne prospešnej spolupráci vo viacerých oblastiach,“ uviedol Klus.

Rokovania o spolupráci Egypta s V4


Partneri rokovali o spolupráci medzi Egyptom a V4 s dôrazom na ekonomické väzby, obchod, investície či energetiku. Dôležitými témami stretnutia boli aj aktuálne politické a bezpečnostné výzvy vrátane otázok boja proti terorizmu, riešenia nelegálnej migrácie či dopadov návratu Talibanu k moci v Afganistane.

Štátny tajomník Klus podľa komunikačného odboru vyzdvihol príkladný prístup Egypta v oblasti kontroly nelegálnej migrácie. Krajina hostí významný počet utečencov a tamojšie úrady pracujú na zlepšení migračného a azylového prostredia.

Viac k témam: Migračná politika, Taliban, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Egypt je pre Slovensko a V4 významným partnerom v boji proti terorizmu, uviedol Klus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.