Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Dym z požiaru skladov ohrozil centrum Hamburgu, polícia obyvateľom odporučila zavrieť okná (video)

 Webnoviny   9. apríl 2023  81  
Dym z požiaru skladov ohrozil centrum Hamburgu, polícia obyvateľom odporučila zavrieť okná (video)

9.4.2023 (SITA.sk) - Polícia v nemeckom meste Hamburg v nedeľu vyzvala obyvateľov, aby zatvorili okná, keďže nad mesto sa dostal dym z požiaru niekoľkých skladov. Regionálny verejnoprávny vysielateľ NDR uviedol, že požiar zachvátil aj kontajnery s jedovatým sírovodíkom.

Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že požiar vypukol približne o 4:30 ráno vo štvrti Rothenburgsort, ktorá sa nachádza vo východnej časti druhého najväčšieho mesta Nemecka. Dym sa dostal do centra mesta a zastavil premávku diaľkových vlakov medzi Hamburgom a Berlínom a ďalšími mestami.Obyvateľov Hamburgu vo varovaní prostredníctvom mobilnej aplikácie vyzvali na zatvorenie okien, vypnutie ventilácie a klimatizácie. Nijaké zranenia neboli hlásené.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: SITA.sk - Dym z požiaru skladov ohrozil centrum Hamburgu, polícia obyvateľom odporučila zavrieť okná (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.