Streda, 27. október 2021
Slnečno  9,3 °C
Mimoriadne správy

Dve autá s migrantmi sa zrazili pri policajnej naháňačke, tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť

 Webnoviny   6. júl 2021  116
Dve autá s migrantmi sa zrazili pri policajnej naháňačke, tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť

6.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nehoda dvoch automobilov s migrantmi v Chorvátsku si vyžiadala jeden ľudský život a niekoľko zranených osôb. Incident nastal počas pondelňajšej policajnej naháňačky poblíž metropoly Záhreb.

Policajti spozorovali neďaleko mesta Velika Gorica v neskorých večerných hodinách dve vozidlá s rakúskou a maďarskou poznávacou značkou, ktorých vodiči ignorovali signály na zastavenie. Pri pokuse o útek po lesnej ceste dostali autá šmyk. Jedno z nich narazilo do zaparkovaného policajného vozidla, pričom na mieste zahynul jeden pasažier a policajt s niekoľkými migrantmi utrpeli zranenia.

Ostatní migranti utiekli do lesa, no neskôr ich našli a ošetrili v miestnej nemocnici. V policajnom vyhlásení nebol spomenutý presný počet prevádzaných osôb.

Chorvátsko predstavuje tranzitnú stanicu pre mnohých migrantov utekajúcich pred vojnou alebo chudobou z krajín Blízkeho východu, ktorí sa snažia dostať za lepším životom do západnej Európy.

Viac k témam: chorvátska polícia, tragická dopravná nehoda, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Dve autá s migrantmi sa zrazili pri policajnej naháňačke, tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.