Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť

 Webnoviny  15. august 2023  81  
Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť

15.8.2023 (SITA.sk) - Dvoch amerických turistov našli spiacich vo vnútri Eiffelovej veže v Paríži po tom, čo tam opití uviazli. Ako referuje spravodajský web BBC, dvoch mužov našla bezpečnostná služba v pondelok v skorých ranných hodinách.

Američanov našli v oblasti bežne uzavretej pre verejnosť medzi druhým a tretím poschodím veže. Pre opojenie alkoholom sa pravdepodobne nevedeli dostať z veže. Zvyčajný otvárací čas o 9:00 tak museli posunúť.

Budú čeliť trestnému oznámeniu


Oboch mužov vypočula parížska polícia a spoločnosť Societe d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), ktorá na vežu dohliada, uviedla, že na nich podá trestné oznámenie.

Tento incident prišiel po tom, ako v sobotu na niekoľko hodín evakuovali Eiffelovu vežu pre bombovú hrozbu. Úrady evakuovali tri poschodia veže a nádvorie, kým hrozbu hodnotili.

Milióny návštevníkov ročne


Pre bombovú hrozbu okrem iného odklonili dopravu. Hrozbu na mieste vyhodnocoval aj tím odmínovačov. Po niekoľkých hodinách vežu opäť otvorili pre verejnosť.

Veža s výškou 324 metrov, ktorú postavil Gustave Eiffel koncom 19. storočia, každoročne privíta približne šesť miliónov návštevníkov.

Viac k témam: Eiffelova veža v Paríži, Turisti
Zdroj: SITA.sk - Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.