Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Duchovný liečiteľ pôjde do väzenia za znásilnenie štyroch žien, Oprah ho nazvala „inšpiratívnym“

 Webnoviny  20. december 2019  49
Duchovný liečiteľ pôjde do väzenia za znásilnenie štyroch žien, Oprah ho nazvala „inšpiratívnym“

20.12.2019 (Webnoviny.sk) - Brazílsky duchovný liečiteľ Joao Teixeira de Faria dostal trest odňatia slobody na 19 rokov a štyri mesiace za znásilnenie štyroch žien. Sedemdesiatsedemročný muž vo štvrtok vyhlásil, že sa voči rozsudku odvolá. Pred súd sa však postaví aj pre ďalšie sexuálne zločiny.

Za liečiteľom prichádzali do malého mesta západne od hlavného mesta krajiny ľudia z celého sveta. Tvrdil, že dokáže vyliečiť depresie aj rakovinu. Každý týždeň sa stretol s približne desaťtisíc pacientmi. Stovky žien, vrátane jeho dcéry, ho obvinili so sexuálneho obťažovania.

Jeho liečebné znalosti pred rokmi zaujali aj televíznu moderátorku Oprah Winfrey, ktorá ho nazvala "inšpiratívnym". Po zverejnení správ o obťažovaní však podporila obete.

Viac k témam: duchovný liečiteľ, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Duchovný liečiteľ pôjde do väzenia za znásilnenie štyroch žien, Oprah ho nazvala „inšpiratívnym“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.