Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Donald Trump si pripísal ďalšie víťazstvo pre nomináciu do amerických prezidentských volieb, zvíťazil v Severnej Dakote

 Webnoviny   5. marec 2024  124  
Donald Trump si pripísal ďalšie víťazstvo pre nomináciu do amerických prezidentských volieb, zvíťazil v Severnej Dakote

5.3.2024 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump si v pondelok pripísal ďalšie víťazstvo smerom k republikánskej nominácii do novembrových prezidentských volieb.

Niekdajší šéf Bieleho domu vyhral takzvané caucusy (volebné zhromaždenia, pozn. red.) v štáte Severná Dakota. Stalo sa tak deň po tom, čo jeho víťaznú sériu na krátko prerušilo prvé víťazstvo jeho oponentky Nikki Haley v primárkach vo Federálnom dištrikte Kolumbia.

Uchádzači o Biely dom sa teraz sústredia na utorkový volebný „super utorok“, ktorý prinesie výsledky hlasovaní o straníckych kandidátoch zo 16 štátov a jedného územia USA.

Trump a súčasný prezident, demokrat Joe Biden zatiaľ dominujú predvolebným straníckym hlasovaniam a očakáva sa, že obaja neskôr počas tohto mesiaca získajú svoje nominácie.


Viac k témam: americké prezidentské voľby, Americký prezident
Zdroj: SITA.sk - Donald Trump si pripísal ďalšie víťazstvo pre nomináciu do amerických prezidentských volieb, zvíťazil v Severnej Dakote © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.