Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Donald Trump prvýkrát nepriamo naznačil, že prehral prezidentské voľby v USA

 Webnoviny  14. november 2020  133
Donald Trump prvýkrát nepriamo naznačil, že prehral prezidentské voľby v USA

14.11.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v piatok prvýkrát naznačil, že pripúšťa svoju volebnú porážku.

Táto administratíva „za žiadnych okolností nezavedie lockdown ... kto ale vie, aká vláda tu bude, čas ukáže. Môžem vás ale ubezpečiť, že táto vláda nezavedie lockdown,“ zdôraznil Trump na tlačovej konferencii v Ružovej záhrade Bieleho domu. Na otázky novinárov prezident neodpovedal.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA


Demokratický kandidát Joe Biden medzitým výrazne posilnil vedenie nad úradujúcim prezidentom. Podľa prognóz, ktoré zverejnili v piatok mediálne spoločnosti CNN, NBC, ABC a CBS, Biden zvíťazil v Georgii, Trump získal Severnú Karolínu. To sú posledné dva štáty, v ktorých doteraz neboli vyhlásené výsledky.

Prezidentské voľby v USA – výsledky


V Zbore voliteľov Bidenovi aktuálne odhady prisudzujú 306 hlasov a Trumpovi 232. Na zvolenie za prezidenta stačí 270 hlasov.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump prvýkrát nepriamo naznačil, že prehral prezidentské voľby v USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.