Štvrtok, 21. január 2021
Polojasno  2 °C
Mimoriadne správy

Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu

 Webnoviny  13. január 2021  31
Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Všetci cestujúci do USA, ktorí prichádzajú leteckou dopravou, budú musieť predložiť doklad o negatívnom teste na COVID-19. Táto požiadavka amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa tak rozširuje po tom, ako koncom decembra podobnú povinnosť zaviedli pre pasažierov prichádzajúcich z Veľkej Británie. Nová povinnosť nadobudne platnosť o dva týždne.

Cieľom nového opatrenia je predchádzať prinášaniu nových foriem koronavírusu, ktoré sa podľa vedcov môžu ľahšie šíriť. Príkaz CDC bude platiť pre občanov USA aj cudzincov. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že účinnosť nového opatrenia odložilo na 26. januára, aby letecké spoločnosti a pasažieri mali čas prispôsobiť sa.

Viac o téme: KoronavírusNová reštrikcia znamená, že cestujúci si musia urobiť test na COVID-19 tri dni pred letom do USA a písomný doklad o výsledku predložiť leteckej firme.

"Testovanie neeliminuje všetky riziká," konštatoval vo vyhlásení riaditeľ CDC Robert R. Redfield. "Keď sa však skombinuje s obdobím izolácie doma a každodennou ochranou, ako je nosenie rúška a udržiavanie spoločenského odstupu, môže zvýšiť bezpečnosť cestovania," dodal.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.