Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Do povodňami zasiahnutej provincie KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike vyšlú viac než desaťtisíc vojakov

 Webnoviny  18. apríl 2022  41
Do povodňami zasiahnutej provincie KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike vyšlú viac než desaťtisíc vojakov

18.4.2022 (Webnoviny.sk) - Juhoafrická armáda vyšle viac ako 10-tisíc vojakov do provincie KwaZulu-Natal na východe Juhoafrickej republiky, aby tam pomohli po minulotýždňových ničivých povodniach.

Tie si vyžiadali viac ako 440 mŕtvych, pričom ešte stále pokračuje pátranie po 63 nezvestných. Vojaci v provincii posilnia pátracie a záchranné operácie a pomôžu s prevozom pomoci obetiam.

Najhoršie povodne v histórii


Armádni inštalatéri a elektrikári zase pomôžu v oblastiach, ktoré sú už týždeň bez vody a elektriny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Podľa miestnych predstaviteľov boli povodne najhoršie, ktoré kedy KwaZulu-Natal zasiahli. Ľudí strhli rozvodnené rieky a zosuvy bahna, veľká voda zničila cesty a mosty.

Povodeň zničila tisíce domov


Premiér provincie Sihle Zikalala uviedol, že takmer 4 000 domov je zničených a zhruba 8 000 poškodených, väčšina z nich v meste Durban a okolí. Poškodených je aj takmer 300 škôl a niektoré zdravotnícke zariadenia.

Centrálna vláda vyhlásila provinciu KwaZulu-Natal za oblasť katastrofy.

Viac k témam: Povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Do povodňami zasiahnutej provincie KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike vyšlú viac než desaťtisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.