Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Do Pásma Gazy dorazila nová humanitárna pomoc, prvýkrát ju priviezli po mori

 Webnoviny  15. marec 2024  202  
Do Pásma Gazy dorazila nová humanitárna pomoc, prvýkrát ju priviezli po mori

15.3.2024 (SITA.sk) - V Pásme Gazy už vykladajú humanitárnu pomoc, ktorú tam po prvý raz priviezli po mori. Charitatívna organizácia World Central Kitchen v piatok potvrdila, že po tom, čo sa čln s pomocou pripojil k mólu v centrálnej časti enklávy, sa začalo aj vykladanie.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Dané mólo rýchlo postavili pre tento účel, pričom stavba sa začala okolo 10. marca, informuje spravodajský portál CNN s odvolaním sa na satelitné zábery spoločnosti Maxar. World Central Kitchen tiež uviedla, že plánuje čoskoro vyslať druhú loď s humanitárnou pomocou, pričom už začala s jej nakladaním v cyperskom prístave Larnaka.

Druhá zásielka obsahuje 300 ton pomoci, ktorá zahŕňa „palety konzervovaného tovaru a sypkých produktov – vrátane fazule, mrkvy, konzervovaného tuniaka, cíceru, konzervovanej kukurice, predvarenej ryže, múky, oleja a soli,“ uvádza sa vo vyhlásení charity. Podarilo sa jej tiež naložiť veľký žeriav, ktorý by mal pomôcť s budúcimi námornými dodávkami do Pásma Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Do Pásma Gazy dorazila nová humanitárna pomoc, prvýkrát ju priviezli po mori © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.