Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Do ľudí protestujúcich proti policajnej brutalite na uzavretej diaľnici vrazilo auto

 Webnoviny   5. júl 2020  138
Do ľudí protestujúcich proti policajnej brutalite na uzavretej diaľnici vrazilo auto

5.7.2020 (Webnoviny.sk) - Auto, ktoré v sobotu vošlo na uzavretú diaľnicu v Seattli, vrazilo do ľudí protestujúcich proti policajnej brutalite. Ako informujú úrady, jedna žena náraz neprežila a druhá je v kritickom stave.

Dvadsaťštyriročná Summer Taylor zo Seattlu skonala v Harborview Medical Center a 32-ročná Diaz Love z Portlandu v Oregone je vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dvadsaťsedemročný Dawit Kelete zo Seattlu podľa polície autom obišiel vozidlá blokujúce cestu I-5 a namieril si to rovno do davu. Na sociálnych sieťach sa objavilo aj video z incidentu. Vodič, ktorý bol v aute sám, z miesta ušiel, no jeden z protestujúcich nasadol do auta a podarilo sa mu ho dohnať a zastaviť. Kelete, ktorý je vo väzbe, sa podľa polície neskôr zaujímal o zdravie ľudí, ktorých zrazil.

Vyšetrovatelia sa pokúšajú zistiť príčinu incidentu, či išlo o cielený útok, aj to, ako sa muž dostal na cestu, ktorá bola uzavretá už viac ako hodinu predtým. Predpokladajú pritom, že vošiel na nesprávny vjazd.Viac k témam: autonehoda, protest, smrť, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Do ľudí protestujúcich proti policajnej brutalite na uzavretej diaľnici vrazilo auto © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.