Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,2 °C
Mimoriadne správy

Do Kanady vás bez negatívneho testu na COVID-19 nepustia, vláda nové opatrenie zavedie už čoskoro

 Webnoviny   1. január 2020  37
Do Kanady vás bez negatívneho testu na COVID-19 nepustia, vláda nové opatrenie zavedie už čoskoro

1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Kanadská vláda v stredu vyhlásila, že cestujúci prichádzajúci do krajiny musia mať negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako tri dni.

Viac o téme: Koronavírus


Minister pre medzivládne záležitosti Dominic LeBlanc uviedol, že opatrenie implementujú v najbližších dňoch.

Kanada už vyžaduje, aby sa osoby vstupujúce do krajiny izolovali na 14 dní, a medzičasom zakázala všetky lety zo Spojeného kráľovstva, odkiaľ sa šíri nový kmeň koronavírusu.

Rozhodnutie kanadskej vlády prišlo deň po tom, čo premiér najväčšej tamojšej provincie Ontário Doug Ford nariadil svojmu ministrovi financií Rodovi Phillipsovi ukončiť dovolenku na ostrove Svätý Bartolomej v Karibiku, na ktorú sa vybral v čase, keď vláda pre pandémiu vyzýva ľudí, aby sa vyhli nepodstatnému cestovaniu.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Kanady vás bez negatívneho testu na COVID-19 nepustia, vláda nové opatrenie zavedie už čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.