Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Do Česka dorazila kokaínová zásielka uložená v banánoch, kontraband odhalil zamestnanci supermarketu

 Webnoviny  11. jún 2022  35
Do Česka dorazila kokaínová zásielka uložená v banánoch, kontraband odhalil zamestnanci supermarketu

11.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rekordné množstvo kokaínu odhalili v dodávke banánov pre supermarkety v Českej republike. Polícia krajiny v piatok informovala, že 840 kilogramov drogy našli v kartónových krabiciach s banánmi zamestnanci supermarketov v mestách Jičín a Rychnov nad Kněžnou.

Policajti prehľadávajú iné predajne v Česku, do ktorých smerovali banány z rovnakej zásielky. Polícia uviedla, že spolupracuje s kolegami z iných štátov.

Šéf českej Národnej protidrogovej centrály Jakub Frydrych pre Český rozhlas povedal, že kokaín pravdepodobne pochádza zo Strednej Ameriky. Hodnotu objavených drog na čiernom trhu v Českej republike odhadujú na viac ako 2 miliardy českých korún.

Podobný prípad bol v Česku v roku 2015, keď v pražskom supermarkete našli viac ako 100 kilogramov kokaínu. V roku 1999 česká polícia zhabala 117 kilogramov kokaínu, ktorý bol medzi sušeným ovocím v sklade severne od Prahy.Viac k témam: Drogy, Kokaín
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Česka dorazila kokaínová zásielka uložená v banánoch, kontraband odhalil zamestnanci supermarketu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.