Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  15,3 °C
Mimoriadne správy

Do Bieloruska prišiel už trinásty konvoj wagnerovcov. Môžu byť opäť hrozbou pre Ukrajinu?

 Webnoviny  28. júl 2023  98  
Do Bieloruska prišiel už trinásty konvoj wagnerovcov. Môžu byť opäť hrozbou pre Ukrajinu?

28.7.2023 (SITA.sk) - Trinásty konvoj ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, v ktorom je viac ako 80 vozidiel, prišiel na územie Bieloruska. Konvoj sa pohybuje po diaľnici M5 smerom k mestu Asipovičy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislú bieloruskú monitorovaciu skupinu Hajun.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súčasťou konvoja wagnerovcov sú napríklad obrnené vozidlá Ščuka, cisternové automobily, autobusy, nákladné vozidlá Kamaz a Ural, dodávkové vozidlá a osobné autá, niekoľko ťahačov prívesov a terénne automobily UAZ-452.

Pohraničná služba Ukrajiny uviedla, že Bielorusko využíva ruských žoldnierov z Wagnerovej súkromnej armády na zvyšovanie napätia, ale ich počet a umiestnenie v Bielorusku znamená, že v súčasnosti nie sú pre Ukrajinu hrozbou. Pohraničná služba dodala, že na bieloruskom území je teraz o niečo viac ako päťtisíc wagnerovcov a sú umiestnení v značnej vzdialenosti od ukrajinských hraníc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Do Bieloruska prišiel už trinásty konvoj wagnerovcov. Môžu byť opäť hrozbou pre Ukrajinu? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.