Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Do barikády pred budovou amerického Kapitolu vrazilo auto, zrazilo dvoch policajtov (video)

 Webnoviny   2. apríl 2021  131
Do barikády pred budovou amerického Kapitolu vrazilo auto, zrazilo dvoch policajtov (video)

2.4.2021 (Webnoviny.sk) - Do barikády pred budovou amerického Kapitolu vo Washingtone v piatok vrazilo auto a zrazilo pritom dvoch policajtov. Vodiča, ktorý následne vystúpil z auta a zrejme mal nôž, postrelili. Všetkých troch zranených previezli do nemocnice.

Podľa dostupných informácií je najmenej jeden zo zranených policajtov vo vážnom stave a vodič medzičasom zraneniam podľahol.

Budovu Kapitolu následne uzavreli a zamestnancom oznámili, že nikto nesmie vojsť ani vyjsť. Incident sa podľa agentúry AP stal asi 90 metrov od vchodu do budovy na strane Senátu.

Pred necelými troma mesiacmi na Kapitol zaútočili podporovatelia bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Nepokoje si vtedy vyžiadali päť mŕtvych.

Viac k témam: americká polícia, násilnosti v Kapitole, útok autom
Zdroj: Webnoviny.sk - Do barikády pred budovou amerického Kapitolu vrazilo auto, zrazilo dvoch policajtov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.