Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Devastujúce záplavy v Rusku, po pretrhnutí hrádze vytopilo tisíce domov (foto)

 Webnoviny   6. apríl 2024  177  
Devastujúce záplavy v Rusku, po pretrhnutí hrádze vytopilo tisíce domov (foto)

6.4.2024 (SITA.sk) - V ruskom meste Orsk neďaleko hraníc s Kazachstanom museli evakuovať približne dvetisíc ľudí po tom, ako stúpajúca hladina rieky Orsk v dôsledku záplav pretrhla hrádzu.

Ako uviedol starosta Orska Vasilij Kozupica, pretrhnutie hrádze nastalo v piatok večer a do sobotňajšieho rána bolo v tomto 200-tisícovom meste zaplavených viac ako 2 400 obytných budov. Vo viacerých oblastiach sú výpadky elektriny.

Úrady tiež uviedli, že záplavy postihli aj ďalšie miesta v oblasti pohoria Ural, kde museli evakuovať takmer štyritisíc ľudí. Nebolo jasné, či do tohto počtu boli zahrnuté evakuované osoby v Orsku.

Rieka Ural, dlhá asi 2 428 kilometrov, tečie z južnej časti Uralu cez Rusko a Kazachstan do severného okraja Kaspického mora.

Ruský vyšetrovací výbor začal vyšetrovanie s cieľom preskúmať podozrenie z porušenia stavebných bezpečnostných predpisov a nedbanlivosti, ktoré mohli spôsobiť pretrhnutie priehrady.

Viac k témam: Evakuácia, Pretrhnutie priehrady, Záplavy
Zdroj: SITA.sk - Devastujúce záplavy v Rusku, po pretrhnutí hrádze vytopilo tisíce domov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.