Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Deti v Poltavskej oblasti sa môžu učiť poľštinu ako ďalší cudzí jazyk, ukrajinský minister školstva navrhol zníženie počtu predmetov

 Webnoviny   1. september 2023  179  
Deti v Poltavskej oblasti sa môžu učiť poľštinu ako ďalší cudzí jazyk, ukrajinský minister školstva navrhol zníženie počtu predmetov

1.9.2023 (SITA.sk) - Žiaci v ukrajinskej Poltavskej oblasti dostanú možnosť učiť sa ďalší cudzí jazyk - poľštinu. Ako referuje web life.pravda.com.ua, potvrdil to šéf regionálnej rady v spomenutej oblasti Oleksandr Bilenkyj.

Kemp učiteľov v Krakove


Po vypuknutí vojny na Ukrajine našli v Poľsku útočisko desaťtisíce ukrajinských rodín, ktoré utiekli z rodnej krajiny. Mnohí sa rozhodli usadiť v tejto krajine Európskej únie alebo si tam prinajmenšom nájsť dlhodobejšie zamestnanie.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠtúdium poľštiny budú zavádzať v troch etapách. Najprv pre učiteľov zorganizujú desaťdňový kemp v Krakove a potom sa budú konať semináre na školách a tiež súťaže a olympiády pre žiakov.

Kvalita nie kvantita


Ukrajinský minister školstva Oksen Lisovyj nedávno v rámci zefektívnenia vzdelávacieho procesu navrhol zníženie počtu predmetov.

Argumentoval, že dôležitá nie je kvantita, ale kvalita predmetov, ktoré študenti absolvujú. Podotkol však, že prírodovedné a humanitné odbory sa redukovať nebudú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: cudzí jazyk, Žiaci
Zdroj: SITA.sk - Deti v Poltavskej oblasti sa môžu učiť poľštinu ako ďalší cudzí jazyk, ukrajinský minister školstva navrhol zníženie počtu predmetov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.