Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Desaťročné dievča vypadlo z okna paneláku v Plzni, o pár minút z neho vyskočila jeho matka

 Webnoviny  19. február 2020  16
Desaťročné dievča vypadlo z okna paneláku v Plzni, o pár minút z neho vyskočila jeho matka

19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pád dieťaťa a jeho matky z paneláku vyšetrujú od stredajšieho dopoludnia policajti v Plzni. Podľa prvotných informácií vypadlo najskôr z piateho poschodia dieťa, matka po desiatich minútach zrejme skočila sama. Dvojica skončila s vážnymi zraneniami v nemocnici, informuje portál Novinky.cz.

Hasiči už boli na mieste


"Policajti sa zaoberajú presnou príčinou a okolnosťami prípadu, aby mohli s istotou povedať, či išlo o samovraždu, nešťastnú náhodu alebo úmyselný trestný čin," oznámila hovorkyňa polície Ivana Jelínková.

Svedectvá z miesta udalosti sa rôznia. Podľa niektorých najskôr vypadla z okna 10-ročná dievčina. Keď to jej matka zistila, na mieste už boli hasiči a ona pravdepodobne skočila.

Podľa informácií Práva ale existujú svedkovia, ktorí videli, ako dieťa viselo z okna a žena ho držala za ruky."Vôbec sa mu nesnažila pomôcť, pokúsiť sa ho vtiahnuť späť," povedali polícii.

Dieťa mimo ohrozenia života


Tomu zodpovedá aj následný pád, keď dievča dopadlo na nohy a zadok. "Vyzerá to, že nemá žiadne vážne zranenia, ktoré by ho priamo ohrozovalo na živote. Je na pozorovaní na detskej jednotke intenzívnej starostlivosti," uviedol zdroj Práva.

Oveľa horšie je na tom jej matka, ktorá je v kritickom stave, lebo si pádom privodila ťažké poranenia hlavy.

Hovorkyňa záchranky Mária Svobodová uviedla, že jej kolegovia sa snažili so ženou pri zásahu nadviazať kontakt. "Ešte než skočila, tak ju záchranári ubezpečovali, že dieťa bude v poriadku. Stála v okne, bola duchom neprítomná, pozerala sa pred seba do prázdna. Potom sa vrhla dolu," oznámila hovorkyňa.

Viac k témam: pád z okna
Zdroj: Webnoviny.sk - Desaťročné dievča vypadlo z okna paneláku v Plzni, o pár minút z neho vyskočila jeho matka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.