Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
DeSantis odstúpil z boja o Biely dom, podporil exprezidenta Trumpa
Webnoviny 22. január 2024 439
22.1.2024 (SITA.sk) - Floridský guvernér Ron DeSantis odstúpil z boja o prezidentské kreslo. Namiesto toho podporil bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Podpora na úrovni jednociferných čísel
DeSantis skončil pred primárkami v štáte New Hampshire, kde sa podľa prieskumov verejnej mienky jeho podpora pohybovala na úrovni jednociferných čísel.
Politik bol pritom svojho času považovaný za silného uchádzača o republikánsku nomináciu na kandidáta do novembrových amerických prezidentských volieb.
Nemá jasnú cestu k víťazstvu
V nedeľu však vo videu na platforme X povedal, že „nemá jasnú cestu k víťazstvu“. Popri Trumpovi zostáva v boji o nomináciu niekdajšia veľvyslankyňa USA pri Organizácii Spojených národov Nikki Haley.
Ona tvrdí, že je jediná, kto dokáže vo voľbách poraziť terajšieho prezidenta Joea Bidena. Ten je takmer istým kandidátom Demokratickej strany.
Trump je pritom jasný líder v súboji o republikánsku nomináciu. Minulý týždeň v republikánskych primárkach v štáte Iowa získal 51 percent hlasov.
Viac k témam: Prezidentské voľby v USA, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - DeSantis odstúpil z boja o Biely dom, podporil exprezidenta Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rusko zintenzívnilo útoky, ale straty techniky im stúpli o 88 percent
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO