Streda, 12. august 2020
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní s USA, vyhlásila Severná Kórea

 Webnoviny   7. december 2019  70
Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní s USA, vyhlásila Severná Kórea

7.12.2019 (Webnoviny.sk) - Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní medzi Spojenými štátmi a Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR). V sobotu to vo vyhlásení uviedol severokórejský veľvyslanec pri Organizácii Spojených národov (OSN) Kim Song. Snaha Spojených štátov o "trvalý a významný dialóg“ bola podľa neho len "trikom šetriacim čas“ s cieľom priniesť prospech "domácemu politickému programu“.

"V súčasnosti nepotrebujeme zdĺhavé rozhovory s USA a denuklearizácia je už aj tak preč z rokovacieho stola," cituje diplomatovo vyjadrenie televízia CNN.

Kimovo vyhlásenie okrem iného reagovalo na stredajšie spoločné stanovisko šiestich európskych krajín, ktoré odsúdili severokórejské testy striel krátkeho doletu z 28. novembra.

Belgicko, Estónsko, Francúzsko, Nemecko, Poľsko a Spojené kráľovstvo uviedli, že sú "hlboko znepokojené pretrvávajúcimi testmi balistických rakiet", pretože oslabujú regionálnu stabilitu.

Kim uviedol, že spomínané krajiny zohrali v ostatných mesiacoch "rolu psíkov Spojených štátov". "Človeku nezostáva nič iné, len rozmýšľať nad tým, čo dostanú na oplátku za to, že sa Spojeným štátom snažia zavďačiť," skonštatoval Kim.

Viac k témam: jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Denuklearizácia už nie je súčasťou rokovaní s USA, vyhlásila Severná Kórea © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.