Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku

 Webnoviny  28. júl 2023  97  
Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku

28.7.2023 (SITA.sk) - Výletná loď Astoria Grande s približne 800 pasažiermi na palube vrátane ruských občanov bola nútená vo štvrtok opustiť gruzínsky čiernomorský prístav Batumi.

Dôvodom bol protest skupiny Gruzíncov proti jej prítomnosti. Loď prístav opustila v ten istý deň, v ktorý tam prišla z ruského Soči. Informuje o tom portál rferl.org.

Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008.

Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo" Abcházsko. Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu.

Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.

Viac k témam: Abcházsko, Demonštrácia, Rusko-gruzínska vojna, výletná loď
Zdroj: SITA.sk - Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.