Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Dánsky princ skončil počas dovolenky náhle v nemocnici, podstúpil akútnu operáciu mozgu

 Webnoviny  27. júl 2020  146
Dánsky princ skončil počas dovolenky náhle v nemocnici, podstúpil akútnu operáciu mozgu

27.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dánsky princ Joachim podstúpil počas dovolenky vo Francúzsku chirurgický zákrok, počas ktorého mu odstránili krvnú zrazeninu v mozgu, informoval kráľovský palác.

Päťdesiatjedenročného mladšieho syna kráľovnej Margrethe prijali do univerzitnej nemocnice v Toulouse v piatok a hneď ho operovali. Podľa paláca je v súčasnosti Joachimov stav stabilizovaný a po jeho boku je aj jeho manželka.

Joachim sa druhý raz oženil v roku 2008. Jeho manželkou sa stala parížska rodáčka Marie Cavallier. Dvojica má spolu dve deti. Ďalšie dve deti má princ z prvého manželstva s hongkongskou rodáčkou Alexandrou Manley, ktorá po ich rozvode v roku 2005 získala titul grófka z Frederiksborgu.

Joachim je šiesty v nástupníckej línii na dánsky trón - za svojím starším bratom, korunným princom Frederikom a jeho štyrmi deťmi.

Viac k témam: dánska kráľovská rodina, operácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánsky princ skončil počas dovolenky náhle v nemocnici, podstúpil akútnu operáciu mozgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.