Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Dánsku premiérku napadol v Kodani neznámy muž, z udalosti je šokovaná

 Webnoviny   8. jún 2024  109  
Dánsku premiérku napadol v Kodani neznámy muž, z udalosti je šokovaná

8.6.2024 (SITA.sk) - Dánsku premiérku Mette Frederiksenovú v centre Kodane v piatok podľa miestnych médií napadol neznámy muž. Polícia potvrdila, že v piatok sa odohral „incident týkajúci sa premiérky", pričom zatkli 39-ročného muža.

Vypočúvať ho majú v sobotu. Ďalšie podrobnosti úrady nezverejnili a nie je jasné, či je Frederiksenová zranená.

Premiérka nespadla


Dve očité svedkyne pre denník BT uviedli, že videli muža kráčajúceho k Frederiksenovej, ktorý ju potom „silno tlačil do ramena, takže ju odstrčil nabok". Zdôraznili však, že premiérka nespadla.

Ďalší svedok pre denník Ekstra Bladet povedal, že dobre oblečený muž, ktorý vyzeral ako súčasť Frederiksenovej ochranky, a policajt útočníka zadržali. Podľa svedka, ktorý hovoril pre denník BT, Frederiksenová po incidente nemala na tvári viditeľné zranenia, ale rýchle odišla.

Udalosť ju šokovala


Úrad predsedníčky vlády pre dánsku štátnu vysielaciu spoločnosť DR v piatok povedal, že Frederiksenovú udalosť „šokovala".

V Dánsku a vo zvyšku 27-člennej Európskej únie sa konajú voľby do Európskeho parlamentu. Podľa správ z médií sa však útok nestal na volebnom podujatí.

Viac k témam: Dánska premiérka
Zdroj: SITA.sk - Dánsku premiérku napadol v Kodani neznámy muž, z udalosti je šokovaná © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.