Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Dánsku nepomohla ani vysoká zaočkovanosť, krajina sa pravdepodobne vráti ku COVID pasom

 Webnoviny   9. november 2021  95
Dánsku nepomohla ani vysoká zaočkovanosť, krajina sa pravdepodobne vráti ku COVID pasom

9.11.2021 (Webnoviny.sk) - Dánsko chce znovu vyhlásiť COVID-19 za „spoločensky kritické ochorenie“, čo by mohlo viesť k znovuzavedeniu digitálnych COVID pasov. Krok by tiež umožnil v prípade potreby znovuzavedenie ďalších reštrikcií. Návrh menšinovej vlády sociálnych demokratov musí ešte schváliť parlament a podľa agentúry AP má zrejme podporu väčšiny.

COVID pasy zaviedli v Dánsku 1. júla a prestali používať 10. septembra, keď krajina pre vysokú mieru zaočkovanosti prestala COVID-19 považovať za „spoločensky kritické ochorenie“. Tak, ako mnohé krajiny, aj Dánsko však začalo evidovať nárast nových prípadov nákazy a tamojšie úrady tvrdia, že počty infekcií a hospitalizácií stúpajú rýchlejšie, ako očakávali.

Viac o téme: Koronavírus


Minister zdravotníctva Magnus Heunicke v pondelok uviedol, že preukazovanie sa COVID pasmi musí platiť pre nočné kluby, kaviarne, párty autobusy a interiéry reštaurácií, ale aj pre vonkajšie podujatia, kde počet účastníkov presiahne dvetisíc.

Návrh znovu zaviesť COVID pasy okamžite privítali predstavitelia sektorov ako obchod, pohostinstvo či turizmus, ktorí v ňom vidia cestu, ako sa vyhnúť dlhému zatvoreniu prevádzok.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, COVID pas, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánsku nepomohla ani vysoká zaočkovanosť, krajina sa pravdepodobne vráti ku COVID pasom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.