Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia

 Webnoviny  10. september 2021  178
Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia

10.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vysoká zaočkovanosť obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19 umožnila v Dánsku zrušiť všetky pandemické obmedzenia. Úplne zaočkovaných je momentálne viac ako 80 percent osôb starších ako 12 rokov a od polnoci už dánska vláda nepovažuje COVID-19 za „spoločensky kritické ochorenie“.

Návrat k normálnemu životu bol v Dánsku postupný proces. Od piatka však už nebude potrebný k návšteve nočných klubov či spoločenskej a kultúrnej udalosti žiadny digitálny pas.

Viac o téme: Koronavírus


Minister zdravotníctva Magnus Heunicke minulý mesiac uviedol, že „epidémia je pod kontrolou“, ale upozornil, že ešte sa neskončila a vláda v prípade potreby zasiahne. Profesor Jens Lundgren uviedol, že vláda opätovne zavedie obmedzenia, ak sa opäť zvýši počet prípadov koronavírusu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánsko dostalo koronavírus pod kontrolu, vďaka vysokej miere zaočkovanosti ruší všetky obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.