Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Dánska premiérka Mette Frederiksenová utrpela pri napadnutí v centre Kodane ľahké zranenie krku

 Webnoviny   8. jún 2024  97  
Dánska premiérka Mette Frederiksenová utrpela pri napadnutí v centre Kodane ľahké zranenie krku

8.6.2024 (SITA.sk) - Dánska premiérka Mette Frederiksenová utrpela ľahké zranenie krku potom, čo ju v piatok v centre Kodane napadol muž. Uviedol to v sobotu jej úrad.

Dánska polícia v piatok na mikroblogovacej sieti X potvrdila, že „došlo k incidentu“ s premiérkou Mette Frederiksenovou a že zatkli 39-ročného muža.

Podozrivý je občanom Poľska


Frederiksenovú po incidente previezli do nemocnice na vyšetrenie. Podľa úradu vlády bola „incidentom otrasená“ a zrušila svoj program na zvyšok dňa, aby si oddýchla.

Podozrivého v sobotu popoludní predbežne vypočuli na okresnom súde v kodanskej štvrti Frederiksberg.

Dánska vysielacia spoločnosť DR uviedla, že podozrivý je poľský občan, ktorý od roku 2019 býva v Dánsku. Sudca prikázal jeho zadržanie do 20. júna. Obvinili ho z fyzického útoku voči verejne činnej osobe.

Motív konania ešte vyšetrujú


Podľa vysielateľa DR polícia uviedla, že v čase incidentu bol „pravdepodobne pod vplyvom drog a alkoholu". Sudca konštatoval, že muž podľa všetkého vedel, že osoba, ktorú napadol, je dánskou premiérkou.

Polícia najprv predpokladala, že muž voči Frederiksenovej pociťoval nevraživosť. Podozrivý to však na sobotňajšom vypočúvaní odmietol a označil ju za „naozaj dobrú premiérku," informoval vysielateľ DR. Motív mužovho konania bude polícia naďalej vyšetrovať.

Viac k témam: útok na dánsku premiérku
Zdroj: SITA.sk - Dánska premiérka Mette Frederiksenová utrpela pri napadnutí v centre Kodane ľahké zranenie krku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.