Nedeľa, 9. august 2020
Prevažne slnečno  15,2 °C
Mimoriadne správy

Ďalší audit potvrdil Babišov stret záujmov, Agrofert preto nemá nárok na dotácie z Európskej únie

 Webnoviny   6. január 2020  51
Ďalší audit potvrdil Babišov stret záujmov, Agrofert preto nemá nárok na dotácie z Európskej únie

6.1.2020 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš je stále v konflikte záujmov a jeho niekdajší holding Agrofert preto nemá nárok na poľnohospodárske dotácie z Európskej únie.

Vyplýva to z auditu Európskej komisie (EK) o poľnohospodárskych dotáciách, na ktorý sa odvoláva spravodajský server Neovlivní.cz. K podobnému záveru už skôr dospela EK aj v prípade auditu o regionálnych fondoch.

Babiš presunul Agrofert do zvereneckých fondov, no podľa audítorov sa spoločnosti zbavil len "naoko" a stále ju ovláda. "Audit preto potvrdil, že je Babiš v konflikte záujmov. Agrofert teda nemá nárok na poľnohospodárske dotácie z unijných fondov," píše server.

Brusel posiela do Prahy šesť kópií správy, tie sú v anglickej verzii. Ako pripomína spravodajský portál Novinky.cz, Babiš vplyv na Agrofert odmieta a trvá na tom, že vyhovel zákonu o konflikte záujmov. "Konflikt záujmov zásadne odmietam. Považujem to za absurdné," vyjadril sa v decembri na margo výsledkov prvého z auditov.

Viac k témam: český premiér, konflikt záujmov
Zdroj: Webnoviny.sk - Ďalší audit potvrdil Babišov stret záujmov, Agrofert preto nemá nárok na dotácie z Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.