Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Cyprus od stredy uvoľňuje protipandemické opatrenia, rúška v interiéroch sú opäť minulosťou

 Webnoviny  31. august 2022  53
Cyprus od stredy uvoľňuje protipandemické opatrenia, rúška v interiéroch sú opäť minulosťou

31.8.2022 (Webnoviny.sk) - Cyprus v stredu zrušil povinné nosenie rúšok vo všetkých interiéroch po tom, ako minister zdravotníctva informoval, že epidemiologické dáta v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa významne zlepšili.

Obmedzenia v reštauráciách či baroch


Šéf rezortu zdravotníctva Michalis Hadjipantela po zasadaní vlády novinárom povedal, že nosenie rúšok zostáva povinné v nemocniciach, domovoch dôchodcov, sanatóriách, lekárňach a vo verejnej doprave. Rezort zároveň odporúča, aby rúška naďalej nosili ľudia s chronickými ochoreniami.

Cyprus od stredy ruší aj všetky obmedzenia kapacity v reštauráciách, nočných kluboch, v predajniach, obchodných centrách, kasínach, športových štadiónoch a kostoloch.

Testovanie žiakov v školách


Žiaci základných škôl po návrate na vyučovanie 12. septembra dostanú po päť samotestov. Úrady odporúčajú, aby si učitelia a žiaci pred začiatkom vyučovania urobili samotesty.

Miera infekcie koronavírusom v týždni od 19. do 25. augusta na Cypre podľa údajov ministerstva zdravotníctva klesla na 3,54 percenta.

V nemocniciach v krajine v uvedenom týždni pre ochorenie COVID-19 liečili 57 ľudí, pričom deviati z nich boli vo vážnom stave.

Viac k témam: Koronavírus, protipandemické opatrenia, Rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyprus od stredy uvoľňuje protipandemické opatrenia, rúška v interiéroch sú opäť minulosťou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.