Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Cyperčanov v noci zobudili silné záchvevy zeme, zemetrasenie pocítilo aj pobrežie Turecka

 Webnoviny  11. január 2022  38
Cyperčanov v noci zobudili silné záchvevy zeme, zemetrasenie pocítilo aj pobrežie Turecka

11.1.2022 (Webnoviny.sk) - Zemetrasenie s predbežným magnitúdom 6,1 zasiahlo ostrovnú krajinu Cyprus, pričom ho pocítili aj v ďalších oblastiach regiónu východného Stredomoria. Informoval o tom v utorok cyperský úrad pre geologický prieskum. Zatiaľ neboli hlásené nijaké škody alebo zranenia.

Záchvevy zeme zobudili ľudí


Silné otrasy nastali o 3:08 miestneho času s epicentrom vo vzdialenosti 50 kilometrov od západného pobrežia krajiny v hĺbke 25 kilometrov. Neskôr nasledovalo niekoľko následných otrasov.

Záchvevy zeme prebudili niektorých ľudí, hlavne v okrese Pafos na západe krajiny, kde ich pocítili najviac. Cyperská polícia pre štátnu vysielaciu spoločnosť CyBC uviedla, že vyslala dodatočné hliadky, ale nehlásili nijaké škody.

Otrasy pocítili aj v Turecku


Otrasy zeme pocítili aj mnohí obyvatelia stredomorského pobrežia susedného Turecka. Ani z tejto krajiny však neprišli nijaké správy o obetiach alebo škodách. Turecká tlačová agentúra DHA informovala, že v niektorých okresoch v provincii Antalya na juhu krajiny otrasy vyhnali ľudí z ich domovov do ulíc.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyperčanov v noci zobudili silné záchvevy zeme, zemetrasenie pocítilo aj pobrežie Turecka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.